Hva er det små aksjeselskaper nå skal levere inn?

ALTINN
Skattemelding - er det nytt navn for selvangivelse?
Næringsoppgave (i en eller annen form avhengig av kompleksitet)?
Andre tilleggsskjemaer??

BRREG
Og hva skal leveres Brønnøysund?
Resultat og balanse, noter ?
Og frist for dette, er det fremdeles slutten av juni?

Jeg vet det er noe dumme spørsmål, men det gjelder jo å ikke gjøre noe som helst feil her… Får jo til og med dagsbøter for å gjøre den minste lille feil.

Forøvrig interessant å se skriv i fra myndigheten om trusler om bøter, uten at innleveringsfrister nevnes med et eneste ord!!!

Skattemelding er nytt navn på selvangivelse.
Enkle AS kan bruke den nye næringsrapporten som kom i fjor, hvis ikke er det i tillegg til selvangivelse , RF-1028:
RF-1167, næringsoppgave
RF-1052, avstemming av egenkapital
RF-1217, forskjeller
som et minimum, men det kan være avskrivningsskjema, lønnsskjema (RF-1022), bilskjema pluss pluss, alt ettersom.

Årsberetning, resultat, balanse og noter til Brønnøysund. Fristen er 31. juli. Frist for generalforsamling er 30. juni.

1 Like

Altså holder Næringsoppgave Skatt (som passer for mitt AS), og jeg skal IKKE levere Skattemeldingen?

Jeg gjør da ikke noe galt i å ikke levere skattemeldingen? Og risikerer ikke straffegebyrer for å ikke ha levert?

(Vet forøvrig ikke hva jeg skulle gjort uten deg her nå, “Steve Cash” - Igjen tusen takk for all hjelp)! :slight_smile:

Av en annen tråd, https://www.webforumet.no/forum/threads/n%C3%A6ringsoppgave-skatt-levert-f%C3%A5r-ikke-levert-skattemeldingen-feilmelding.30056/, ser det ut som om du har funnet ut av det, men for ordens skyld, du skal levere enten selvangivelse for aksjeselskaper, den har nummer RF-1028, sammen med minimum de tre skjemaene jeg lister opp i mitt forrige innlegg eller næringsrapport skatt som du finner her: https://www.skatteetaten.no/no/Bedrift-og-organisasjon/skattemelding-selvangivelse-og-skatteoppgjor/skattemelding-selvangivelse-for-naringsdrivende/skattemelding-selvangivelse-for-aksjeselskap/se-og-levere-selvangivelsen-med-naringsrapport-skatt/

Hvis en vil bruke skatterapporten må en sjekke at den dekker de behovene en har, men det er kontrollspørsmål i starten som skal avsløre om en ikke kan bruke den. Og da er alternativet vanlig selvangivelse med andre ligningsskjeamer etter behov.

1 Like