Eksempler på norske woocommerce sider?

Hei!

Noen som har linker til norske nettsider som bruker woocommerce? Interssant å se hvordan resultet ble. Tenker da på theme, og norsk språk på de ulike elementene.

Har en side. Den er langt fra ferdig, men siden vi allerede har alle produktene på lager i Norge (MYE mer enn de som ligger i nettbutikken, så det kommer nye nesten hver dag) så ville jeg bare ha den opp og kjøre. Reklamerer ikke for siden på noen måte ennå, da det er en del igjen, men her er den i alle fall: Android Mini PC, Elektronikk, mobiltilbehør, og tilbehør til Nettbrett.

PS Woocommerce kommer snart i ny versjon 2.0.
Da er det, etter hva jeg har fått med meg, ny oversettelse til Norsk.

Plankeriet | Plankeriet Produkter | Plankeriet er nesten ferdig. Er en katalog på Woocommerce uten kjøpemulighet.

Produkter | Det Norske Solistkor - egentlig bare for at de skal kunne selge cd’ene sine via nettsiden, så veldig begrenset med antall varer osv.

Fin side! Hvilket theme brukte du?

Shelflife, men husk på at det som avgjør hvor bra det ser ut er bilder man selv setter inn. Uten bilder er alle themes stusselige.

Takk for det, men det er som det sies, themet som gjør det meste her.

  • en del tillegg jeg har kjøpt. Totalt ca en 1000 kr vil jeg tippe.
    Betalingsløsninger osv.
    Kjøper man et woo theme får man med to gratis.
    Altså 70$ for 3 theme.

Har prøvd flere theme og det var dette jeg hadde minst å utsette på så langt.
Har ikke tid eller lyst til å lære masse koding og styr.
Så designet får bli til mens vi går!
Litt lærer man seg jo uansett underveis.
Nå kommer det snart ny versjon av woocommerce også.
Derfor venter jeg å ser hvor mye som kan gjøres der.

Vil det si at du synes vi har fine bilder, eller er siden stusselig? :wink:

Fine bilder ja.

Når kommer Woo med nye versjon?
Hvordan fikk du oversatt kassen til Norsk? Ikke klart å finne det enda…

Woocommerce kommer med ny versjon 4 mars
Kassen…husker jammen ikke helt…var vel i templates…

Norske nettsider som bruker Woocommerce

Her er noen av de jeg har satt opp på norsk: Runandrelax.com - , Gledesprederen.no, baerumkunstforening.no, galleri-midthun.no og selvfølgelig min egen Nettpilot.no..

Alt kan oversettes med po-filer, eller i templates, eneste mangel er at du må hardkode valutaen for å få den fra kr. til NOK. Dette kreves av tredjepartsinnløsere om du har bruk for en NETS eller DIBS betalingsløsning.

Både frontend og backend er mobilvennlig med de rette themes, men du må være oppmerksom på at det krever en del tilleggsplugins om du skal ha en løsning som fungerer for din regnskapsfører;-)

Bare spør om du lurer på noe.

VH Nickolass, Nettpilot.no

Hardkode valuta???
Har jeg ikke hørt noe om.
Bruker dibs og Klarna.

NOK eller kr.

Både Teller og Euroconnex har følgende krav:

“Alle priser skal være i norske kroner”

Det betyr at priser i kassen skal vises som NOK og at kr. ikke er bra nok for disse, hvis man altså skal følge deres krav helt og holdent. Kr. kan være både danske og svenske. At Dibs og Klarna godkjenner alikevel er ikke nytt. Men jeg har altså hatt kunder der trejdepartsinnløseren har bedt oss om om å endre kr. til NOK etter lansering eller i forbindelse med upgrades - dette med Dibs betaling.

Dette er en mindre greie dog. Men du mener kanskje at det er mulig å endre uten å skulle inn i filen med valuta-betegnelser og kan håndteres i WP-admin?

Jeg bruker selv kr. eller ,-på en del løsninger, de fleste her i Norge skjønner at det betyr NOK.
Men du har jo selv NOK i Dyrebutikken på nett. Gratis frakt over 1000,- - ikke sant?

Jo men ikke her Produkter | Samok.no - Android mini PC, Elektronikk, Mobiltilbehør, Gadgets og mye mer
Hvordan endret du kr til NOK?
Har muligens planer om å selge til flere land i Skandinavia i fremtiden,
og da blir jo dette meget aktuellt.

Det var godt å vite ja; basert på denne:

// Add currency / symbol
add_filter( 'woocommerce_currencies', 'add_rand_currency' );
add_filter( 'woocommerce_currency_symbol', 'add_rand_currency_symbol' );

function add_rand_currency( $currencies ) {
    $currencies['ZAR'] = __( 'South African Rand (R)', 'woothemes' );
    return $currencies;
}

function add_rand_currency_symbol( $symbol ) {
	$currency = get_option( 'woocommerce_currency' );
	switch( $currency ) {
		case 'ZAR': $symbol = 'R'; break;
	}
	return $symbol;
}

er det da vel ikke så alt for vanskelig å rette opp kr → NOK tenker jeg.

Hei,

Tusen takk. Dette skal inn i style CSS?

Nei, php skal inn i functions.php eller noe annet fornuftig, men akkurat denne kode legger til en ny currency-kode (south african rand visstnok).
Kanskje Nickolass kan dele det han gjorde, men denne biten er vel snart litt for OT (men viktig). Kanskje en moderator kan skille ut i nytt tråd hvis nødvendig (haha).

For å komme tilbake til det TS begynte på:
gadgetx.no er min første woocommerce-baserte WP nettbutikk (kommer vel online etter Påske).

Sålangt er jeg fornøyd med woocommerce; jeg kjøpte en ferdig template som passet sammen med wc: cheope
Jeg valgte bort MarketPress, som jeg dermed ikke har prøvd ut enda.

Både Teller og Euroconnex har følgende krav:

“Alle priser skal være i norske kroner”

Det betyr at priser i kassen skal vises som NOK og at kr. ikke er bra nok for disse, hvis man altså skal følge deres krav helt og holdent.

Er du helt sikker på den tolkningen der? med mindre det står noe annet, så står det jo faktisk bare at prisene skal være oppgitt i norske kroner, altså at hvis du skriver “100,-” så skal det tolkes som 100NOK, ikke at du må oppgi valutasymbolet/forkortelsen på noen bestemt måte. Med andre ord - du kan ikke oppgi priser i f.ex. polske zloty, sannsynligvis fordi det ikke er tatt høyde for det i systemene deres, men så lenge prisene faktisk er i norske kroner kan jeg ikke helt se at det er noe problem om det står “,00”, “,-”, “kr” eller “NOK” bak, ut fra det du skriver der.

Selvsagt vil det være annerledes hvis det er et nettsted som går inn for å henvende seg til flere land og dermed andre valutaer, og spesielt da hvis “kr” kan misforstås.